O nas

planujesz rok – siej zboże
troszczysz się o lata – sadź las
martwisz się o stulecia – wychowuj dzieci

Fundacja Okiem Kamery nie ma prezesa. To symboliczna decyzja. Poważne tytuły i stanowiska nie dają nic prócz słowa na wizytówce.

U nas najważniejsi są młodzi ludzie – beneficjenci naszych działań.

My – twórcy fundacji – jesteśmy postaciami drugoplanowymi i nasze nazwiska będą zawsze pod koniec listy obsady ról.

W obliczu tego, co się dzieje w Fundacji Okiem Kamery nasze długie biografie i wieloletnie doświadczenia stają się nieważne. Są jak narzędzia, których używamy do fundacyjnej pracy, a wszyscy i tak oceniają, jak działamy i co osiągamy (nie to czym pracujemy).

Budując Fundację wyciągnęliśmy czyste kartki, na których wpisujemy to, czym warto się chwalić.

Katarzyna Wołek    i   Mirosław Olędzki


Rada Fundacji

Andrzej Baran
Dziennikarz. Relacjonował wojny, opisywał politykę, zderzał się z religiami, pracował z dorosłymi… Zna nieciekawą stronę naszej rzeczywistości i chce, aby przyszłe pokolenie czerpało z życia radość i nie musiało oglądać tego co on musiał.

Aleksandra Justa
Aktorka. Jej droga życiowa związana jest ze sztuką i tworzeniem piękna. Jej sukcesem są dzieci, którym poświęciła wszystko. Wychowanie dzieci jest ponad wszystko. Jako pierwszą, przyjęła od życia rolę Matki, a wszystkie kreacje w których teraz wystąpi będą głębokie i spokojne, gdyż jej sukces jest już w następnym pokoleniu…

Dominika Wołek
Psycholog. Maleńka pani, spokojnymi słowami delikatnie dotyka dziecięce dusze. Naprawia w tych duszyczkach to, co niesprawne. Kieruje i kształtuje młodziutkie umysły, tak aby postrzegały świat pięknym.

Gaweł Podwysocki
… (za dużo na jedno określenie). Ratuje dusze i ciała ludzi, którym życie włączyło hamulec. Tworzy kampanie wizerunkowe. Jak mało kto, on wie jak działa reklama i jak ją tworzyć. Życie rozsiewa mu twarde karty, ale on umie nimi zawsze wygrać.


Zespół

Katarzyna Wołek
Za dnia nauczycielka języka polskiego w komorowskiej podstawówce, wieczorami współzałożycielka i opiekunka Fundacji Okiem Kamery. Wieloletnie doświadczenie w pracy z uczniami zostało docenione, gdy w 2017 roku otrzymała prestiżowe wyróżnienie Najbardziej Kreatywnego Nauczyciela na Mazowszu.
Mirosław Olędzki
Drugi z członków zarządu Fundacji. Człowiek o tajemniczo dużej wiedzy, podejmujący się wszelkich wyzwań we wszystkich zakamarkach świata filmowego (ich wykonalność ma dla niego drugorzędne znaczenie). W “Okiem Kamery” specjalista od kwestii technicznych. To on jako pierwszy wręczał dzieciakom kamery, którymi później tworzyły małą sztukę.
Bartłomiej Banachowicz
Jeden z pierwszych wychowanków Fundacji. Poznaniak z krwi i kości (choć dobrze się z tym kryje), jego ogrom wiedzy i doświadczeń nie zmieściłby się w trzystustronowej biografii. Pan informatyk, rezyser (pisownia celowa), ratownik, człowiek wielu talentów. Wielu z was miało szansę go poznać na warsztatach i półkoloniach, gdzie rozbudził u nas smykałkę do animacji poklatkowej.
Aleksandra Więch
Studentka Pedagogiki. Zna “Okiem Kamery”, jej historię, członków i szczegóły formalne od podszewki. I nie jest to przypadek, ponieważ była czołową kierowniczką w wielu poważnych Fundacyjnych projektach. Prawa ręka reżysera, za kamerami druga po Bogu.
Kacper Jaszczuk
Przyszły inżynier, artysta, żeglarz. W FOK, w jej złotym wieku, robił to co było do zrobienia: scenariusze, dźwięk, rozpaczliwe próby aktorskie. Jeden z twórców trzykrotnie nagrodzonego na 48HFP Poland filmu i w związku z tym jeden z reprezentantów Polski na festiwalu Filmapalooza. Poza OK współtworzy gry fabularne, gdzie pisze scenariusze, buduje światy, tworzy postacie i je odgrywa.
Aleksandra Madejska
Ta obiecująca studentka prawa jest najmłodsza z kadry FOK. Połączenie tych dwóch faktów daje jej unikatowe podejście do podopiecznych. Jest to coś, co było już poddane wszelkim testom. Gdy nie przekazuje wiedzy innym, poszerza ją, w szczególności w dziedzinach reżyserii i operatorki.