O nas

planujesz rok – siej zboże
troszczysz się o lata – sadź las
martwisz się o stulecia – wychowuj dzieci

Fundacja Okiem Kamery nie ma prezesa. To symboliczna decyzja. Poważne tytuły i stanowiska nie dają nic prócz słowa na wizytówce.

U nas najważniejsi są młodzi ludzie – beneficjenci naszych działań.

My – twórcy fundacji – jesteśmy postaciami drugoplanowymi i nasze nazwiska będą zawsze pod koniec listy obsady ról.

W obliczu tego, co się dzieje w Fundacji Okiem Kamery nasze długie biografie i wieloletnie doświadczenia stają się nieważne. Są jak narzędzia, których używamy do fundacyjnej pracy, a wszyscy i tak oceniają, jak działamy i co osiągamy (nie to czym pracujemy).

Budując Fundację wyciągnęliśmy czyste kartki, na których wpisujemy to, czym warto się chwalić.

Katarzyna Wołek    i   Mirosław Olędzki

Rada Fundacji

Andrzej Baran
Dziennikarz. Relacjonował wojny, opisywał politykę, zderzał się z religiami, pracował z dorosłymi… Zna nieciekawą stronę naszej rzeczywistości i chce aby przyszłe pokolenie czerpało z życia radość i nie musiało oglądać tego co On musiał.

Aleksandra Justa
Aktorka. Jej droga życiowa związana jest ze sztuką i tworzeniem piękna. Jej sukcesem są dzieci, którym poświęciła wszystko. Wychowanie dzieci jest ponad wszystko. Jako pierwszą, przyjęła od Życia rolę Matki, a wszystkie kreacje w których teraz wystąpi będą głębokie i spokojne, bo Jej sukces jest już w następnym pokoleniu…

Dominika Wołek
Psycholog. Maleńka pani, spokojnymi słowami, delikatnie dotyka dziecięce dusze. Naprawia w tych duszyczkach to, co niesprawne. Kieruje i kształtuje młodziutkie umysły, tak aby, postrzegały świat pięknym.

Gaweł Podwysocki
… ( za dużo na jedno określenie). Ratuje dusze i ciała ludzi, którym Życie włączyło hamulec. Tworzy kampanie wizerunkowe. Jak mało kto, On Wie jak działa reklama i jak ją tworzyć. Życie Rozsiewa mu Twarde karty, ale On umie nimi zawsze wygrać.