niePOVażni wygrali polską edycję 48HFP!

Potrzebujemy Twojego wsparcia

Grand Prix 8 edycji „48HFP Poland” przyznano ekipie „niePOVażni” za film „Finis Griseo”.

Co to jest 48HPF?

48 Hour Film Project to jedyny w Polsce konkurs i festiwal, w którym rolę odgrywa czas. W ciągu jednego weekendu ekipy filmowe biorące w nim udział dają z siebie wszystko – tworzą i piszą scenariusz, kręcą i montują film i mają na to tylko 48 godzin!
Wyścig z czasem zaczyna się w piątek wieczorem podczas Kickoffu, kiedy organizatorzy ujawniają ekipom elementy, które muszą znaleźć się w filmie: rekwizyt, bohatera i tekst. Ponadto każda z ekip losuje dla siebie gatunek filmowy. Filmy wraz z dokumentami produkcyjnymi muszą być oddane po 48 godzinach, czyli w niedzielę wieczorem (na tzw. Dropoffie). W ciągu tygodnia w kinach odbywają się projekcje nakręconych dzieł. W weekend uczestnicy, media i goście zapraszani są na uroczystą galę rozdania nagród w kilkunastu kategoriach (m. in. za: Najlepszy Film, Reżyserię, Zdjęcia, Scenariusz, Montaż, itp.)

Każdego roku ok 800 tys ludzi kręci ok 30 tys filmów na ten festiwal.
To poważny konkurs, więc jury to ludzie Kina przez bardzo duże „K”. W Polsce: Wojciech Mecwaldowski, Joanna Kos Krauze, Paweł Laskowski, Mikołaj Łebkowski.
Takie osoby wybrały film „Finis Griseo”. Film niemy. Trudny i poważny.
Pokazuje jak młode pokolenie widzi świat dorosłych. Czego się boi w dorosłości. I jak szaro zapowiada się ich przyszłość. Film pełen symboliki. Po którym się chwilę milczy…

Nie spodziewaliśmy się, że będziemy musieli aż trzy razy iść przez salę po nagrody!

Za Najlepszy Montaż,       za Najlepszą Reżyserię      i       za Najlepszy Film!!!!

https://zrzutka.pl/yk74hu

.

Teraz nadszedł czas żeby podbić Orlando!
Życzcie Nam powodzenia i zobaczcie „Finis Griseo” w skupieniu i ciszy…