NABÓR DO GIMNAZJUM FILMOWEGO

Lubisz oglądać filmy? Chcesz robić zdjęcia, które poruszają? Masz głowę pełną pomysłów, ale nie wiesz jak je zrealizować? Chcesz poznać super ludzi, o podobnych zainteresowaniach?
Jeżeli odpowiedziałeś „tak” na chociaż jedno z tych pytań to bardzo dobrze trafiłeś!

Fundacja Okiem Kamery od lat zbliża małych i dużych fanów kina, przekazując im konieczną wiedzę, sprzęt i wsparcie, by razem mogli stworzyć coś pięknego – filmy, zdjęcia, scenariusze dotykające niejednej duszy, a także niezapomnianą przygodę, umiejętności i przyjaźnie na lata.


Gimnazjum Filmowe, czyli nowa edycja zajęć oferowanych przez naszą Fundację, zaprasza młodzież z okolic powiatu pruszkowskiego w wieku od 13 do 17 lat (ale jeżeli masz troszkę więcej lub troszkę mniej i chciałbyś się zaangażować to oczywiście zachęcamy).


Program i cennik
Pobierz plakat w PDF
Zgoda na wykorzystywanie wizerunku dziecka
Harmonogram zajęć

Gimnazjum Filmowe

Nasze zajęcia opierają się na metodzie TOTE (Test - Operate - Test - Exit).
Metoda ta dostarcza informacji zwrotnej wszystkim zainteresowanym (rodzicom, dzieciom. kadrze), jednocześnie motywując do dalszej pracy.

Gimnazjum Filmowe
Etap 1 Etap 2 Etap 3 Etap 4 Etap 5

Etap 1

Dzieciaki dostają potrzebne narzędzia i przez jeden weekend próbują stworzyć swój pierwszy film.
Nie spodziewamy się dzieł Oscarowych, ale wierzymy, że po tym doświadczeniu dzieciaki zakochają się w kinie albo stwierdzą, że to zupełnie nie ich bajka. 

Etap 2

Przez kilka tygodni prowadzone są zajęcia cykliczne (cotygodniowe spotkania po 90 min). Młodzi poznają tajniki filmowych zawodów, technik fotografii, filmoznawstwa. Jednocześnie zaspakajamy i pogłębiamy ich głód wiedzy.

Etap 3

Kilkudniowy wyjazd warsztatowy. Nasi adepci filmu ponownie próbują swoich sił by utworzyć dzieło filmowe, lecz tym razem posiadając niezbędną do tego wiedzę i umiejętności. Duże zaangażowanie podczas etapu drugiego i trzeciego gwarantują ogrom satysfakcji i efekt WOW!

Etap 4

Uczestnicy wyszukują dowolnych konkursów filmowych i przygotowują film ze wsparciem kadry. Fundacja jest w stanie zapewnić do tego sprzęt, asystę mentoringową oraz potencjalne wsparcie w zdobyciu sponsorów, lokacji i ekspertów.

Etap 5

Udział w konkursie 48 Hour Film Project. Absolutny skok na głęboką wodę dla bardzo ambitnych, ale jednocześnie świetna okazja do przetestowania swoich umiejętności.


Zapisy