Zajęcia filmowe Okiem Kamery 2018

Zajęcia filmowe Okiem Kamery 2018

Już niebawem ruszymy z filmowym programem zajęć dla dzieci i młodzieży. Tak jak w ubiegłych latach będziemy tworzyć i oglądać filmy, brać udział w konkursach, może gdzieś wyjedziemy, może kogoś do nas zaprosimy….Na pewno przyjemnie i pożytecznie spędzimy długie, jesienne wieczory.
Zadziwia i cieszy fakt, że dzieciaki przychodzą do nas z wielką radością. Chcą tworzyć. Chcą robić coś we wspólnocie. Cieszy nas fakt, że w ogóle chcą robić coś wartościowego w tych trudnych wychowawczo czasach.
Stworzyliśmy w naszej pracowni miejsce przyjazne dzieciom i młodzieży. Można do nas przyjść na chwilę, można spróbować, można odejść. Większość zostaje. Są z nami weterani, którzy swoimi technicznymi umiejętnościami daleko nas przerośli.
Przez wiele lat pracy wykształciliśmy całkiem sporą grupę młodych filmowców i teraz chcemy dać im szansę .To oni, nasi beneficjenci- instruktorzy, będą prowadzili zajęcia z nowicjuszami, oczywiście pod czujnym okiem dorosłych opiekunów.
Ideą tegorocznych zajęć jest praca twórcza połączona ze stypendiami dla młodzieży. Zamiast podgrzewać niezdrowe hamburgery w znanym fast foodzie, mogą zdobyć nowe umiejętności jako instruktorzy i zostaną za swą pracę wynagrodzeni.

Film jest dla nas jedynie środkiem do osiągnięcia innych celów. Dzięki niemu uczymy pracy w zespole, współpracy, kreatywności, otwartości. Dzięki niemu budujemy poczucie własnej wartości i staramy się odkryć talenty, które śpią w każdym z nas.

Zespół OK
Katarzyna Wołek
Mirosław Olędzki
Edyta Pająk
Joanna Noska