Królu mój, czyli sobotnie nagrania….

W sobotę 24 lutego Fundacja Okiem Kamery gościła w naszej szkole pewną stację telewizyjną, nagrywającą pewien program dla dzieci. Edukacyjny. Był prawdziwy plan filmowy, charakteryzacja, green box…Dzieciaki z OK patrzyły na te filmowe gadżety z wypiekami na polikach. Ja zresztą też…
Do nagrania zaprosiliśmy uczniów z naszej szkoły, którzy wraz z rodzicami dwoili się i troili, żeby odpowiedzieć na baaaardzo trudne pytania. Mądrą mamy młodzież i wspaniałych rodziców! Wszyscy dali radę, świetnie się bawili i wyszli z nagrania zadowoleni i uśmiechnięci.

Nie obyło się bez żartów, gagów, salw śmiechu….Ale to dobrze, bo w końcu efekty edukacji są najlepsze, kiedy towarzyszy owemu procesowi ogólne zadowolenie… A oto anegdota!

Pytanie: Król Polski, biorący udział w Bitwie pod Grunwaldem?
Odpowiedź : yyyy, eeee…yyy…
Podpowiedź: Tak nazywa jeden z nauczycieli uczących w naszej szkole.
Odpowiedź: Wolborski!

Oczywiście po wystrzeleniu takiego żartu nastąpiło natychmiastowe sprostowanie, że chodziło tutaj o EMDŻEJA, czyli pana Jagiełłę, no bo wiadomo, że to właśnie król o takim nazwisku pokonał Krzyżaków.

Wspaniale, że dzieci miały możliwość przeżyć emocje towarzyszące nagraniu, zobaczyły, jak wygląda praca na planie i ,mam nadzieję, nauczyły się czegoś o świecie i o sobie samych.
Teraz z niecierpliwością czekamy na emisję programu oraz na nagrania kolejnych odcinków w naszej szkole.
Dziękuję stacji (nie mogę powiedzieć jakiej) i reżyserowi (nie mogę powiedzieć jakiemu), że pomyśleliście o nas i dzieciakach z Komorowa!

Katarzyna Wołek

 

dav
dav